Dnes je pátek 14.05.2021  svátek má Bonifác. 
Zítra  má svátek Žofie a za týden Monika .

Ze života DM

 

Gastronomický kroužek

Zahájení kroužku v letošním roce proběhlo dne 7. 10. 2020 prozatím v počtu 3 žákyň pod vedením vychovatelky Š. Bardové. Na prvním setkání dívky pekly palačinky s ovocem, karamelem a šlehačkou, které si samy kreativně nazdobily a následně zkonzumovaly. Po celou dobu panovala dobrá nálada.

 

Vycházka po Písku dne 2. 9. 2020

Nový školní rok 2020-2021 zahájila 2. VS s p. vychovatelkou D. Horákovou poznávací vycházkou centem města Písek.

Recyklace materiálu při zhotovení mozaiky - výtvarný kroužek

Použili jsme dlaždice, které jsme kleštěmi naštípali na malé části. Dále nám posloužila prasklá čajová konvice a hrnečky. Jednotlivé kousky dlaždic jsou lepené tavnou pistolí na perlinku. Dokončený obraz byl lepidlem připevněn na zeď.Jako rám nám posloužily vyřazené listely. Nakonec byla mozaika zaspárovaná hmotou a očistěna. Navrhnul a zrealizoval Petr Staňo (žák 4. ročníku SPŠ) společně s vedoucí kroužku p. I.Hájkovou. S připevňováním mozaiky na zeď pomáhal i náš údržbář p. Cirkl. Na fotografii je Petr Staňo a hotová mozaika, která zdobí relaxační místnost v DM.

 

 

 

Školní činnost

Naši chlapci z domova mládeže z 1. ročníku SPŠ v Písku v rámci soutěže SPŠ v České republice se umístili na krásném 10. místě. Název projektu: Model inteligentního domu. Dům má závoru, vrata garáže, vchod do domu ovládané přes PC nebo mobilní telefon. Autoři projektu (na fotografii): Jan Hejdušek, Matyáš Marx a Paolo Zisa.

 

 

 

Návštěva ,, LEZETOPU"

V úterý 28. 1. 2020 jsme navštívili lezecké centrum ,,Lezetop" v Písku. Akce byla doporučena chlapcům a dívkám z prvních ročníků. Po úvodní instruktáži trenéra se budoucí ,,lezci" vrhli na lezecké stěny a to s velkým úspěchem.

Vánoční večeře a zpívání u stromečku dne 17. 12. 2019

Společná vánoční večeře se stala naší tradicí.Každým rokem se všichni scházíme u prostřeného stolu s vánoční dekorací.

Po slavnostní večeři následovalo venku před školní jídelnou vystoupení naší skupiny Intrband. Společně jsme si zazpívali několik koled a tím se naladili na přicházející vánoční svátky.

 

Beseda s kulturistou

V úterý 10. 12. 2019 se konala beseda s panem Pavlem Brožkem, který je mistrem světa v naturální kulturistice. Chlapcům ukázal provádění různých cviků na strojích nebo jen s činkami či vlastní vahou. Připomněl i důležitost vhodné stravy a také to, že je potřebné se věnovat i jiným sportům, např. běhu, plavání, cyklistice. Beseda byla velmi přínosná a úspěšná.

Výtvarný kroužek

Ester, Katka a Lucka zhotovily společně tento krásný látkový věnec. Na květiny ještě dobře posloužily staré džíny p. vychovatelky a proměnily se v nevšední originální dekoraci.

 

Vánoční vystoupení hudebního kroužku

Taktéž i na konci roku 2019 v adventním čase studentská kapela Intrband potěšila klienty píseckých seniorských domů svým vánočním programem. Vystupovali jsme 2.12. v Domovince, 3. 12. v DD Světlo a 4. 12. v Psychiatrické nemocnici Písek.

 

Návštěva Prácheňského muzea v Písku 

Dne 19.11.2019 jsme navštívili naše písecké muzeum. Prohlídka, s průvodním slovem PhDr. Jiřího Práška, byla orientovaná na historii našeho města Písku od pravěku až po současnost. Prohlídky se zúčastnilo 33 žáků a žákyň prvních ročníků středních škol a učiliště.

Výstup na věž 

Dne 15.10.2019 v 16:00 hod jsme podnikli s devatenácti žáky DM výstup na píseckou věž. Odborný výklad nám přednesl pan věžný Alois Němec.

Florbalový turnaj 

Dne 8.10.2019 proběhl mezi budovou"A" a "B" přátelský turnaj ve florbale. Nálada byla jako vždy výborná.

Další říjnové utkání plné radosti proběhlo dne 15. 10. 2019. Nehrálo se na body, ale pro potěšení. A to bylo veliké.

Cesta k muflonům dne 8.10.2019

Vycházka do přírody nás zavedla až k ohradě muflonů. Počasí bylo nestálé, plné překvapení - prší i svítí sluníčko. I tak bylo venku fajn. 

Vystoupení pro Domovinku

V úterý 18.6.2019 zahrála studentská kapela "Intrband" pro klienty Domovinky Písek písně pro všechny generace.

Táborák

V úterý 4.6.2019 jsme se sešli u táborového ohně. Nechyběla hudba, skvělá nálada a samozřejmě dobré špekáčky. 

Vystoupení s Intrbandem

Ve čtvrtek 30.5.2019 vystoupila naše studenstká kapela "Intrband" na "Duhové olympiádě" v Domově pro osoby se zdravotním postižením - pracoviště Duha Písek.

Den dětí 2019

Po roce je tu opět oslava Dne dětí. Potěšili jsme ty nejmenší v MŠ Svododné, ZŠ E.Beneše, MŠ Logry a MŠ Křesťanské.

Beseda  s příslušníkem Městské policie Písek

Dne 16.5.2019 v 18 hodin se konala v 1. klubovně budovy "A" beseda s preventistou kriminality mládeže panem M.Ťupou. Témat bylo mnoho, např. rozdíl mezi trestným činem a přestupkem, bezpečnost na silnicích, bezpečnost ve městě a využívání kamerového systému. Besedy se zúčastnilo téměř 30 žáků prvních ročníků.

Využití volného času - ukázka zájmu žáka

Žák 3.ročníku SPŠ a VOŠ Písek Mirek B. vyrábí na své 3D tiskárně tyto krásné modely.

Jarní výzdoba - duben 2019

Děvčata přivítala jaro ušitím tulipánů, kterými jsme vyzdobily naši školní jídelnu. Na fotografii je zachycena Lucie Mazánková při šití na šicím stroji.

Návštěva Střední lesnické školy v Písku

Dne 9.4.2019 byli žáci DM pozváni na VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga. Nastávající "lesáci" nám předvedli výcvik loveckých psů, dravých ptáků, zatroubili nám různé lovecké fanfáry a předvedli nám napodobování hlasů zvěře. Setkání se vydařilo. Velké poděkování patří vedoucí vychovatelce Mgr.Ušaté a všem organizátorům této akce. 

Oslava na DM

Dne 25.3.2019 proběhla ve druhé klubovně budovy "A" společenská jarní párty. Zároveň žáci uspořádali oslavu 16-tých narozenin jejich kamarádky Klárky Sušilové.

Využití volného času

Ukázka modelářských prací žáka Milana Čurdy, který studuje 1.ročník SPŠ v Písku. Tomuto náročnému koníčku se věnuje již několik let. Sovy i papoušek jsou opravdu jako živé.

 

Masopustní mejdan

I na našem DM jsme slavili "Masopust". Ve čtvrtek 21.2.2019 jsme se povesilili na masopustní diskotéce.

Vystoupení pro "Duhu"

Ve středu 13.2.2019 hudební kroužek Intrband zahrál k tanci na akci "Maškarní veselí" pro pracoviště denního stacionáře "Duha" Písek.

Turnaj ve stolním fotbálku

Turnaj byl zahájen v úterý dne 5.2.2019 v 18:00 hod v klubovně na budově "B". Přihlásilo se 5 dvojic, které spolu svedly velký boj. Hrálo se systémem každý s každým. První místo získali žáci T.Šafránek a R.Liška, druhé místo obsadili žáci R.Ťupa a M.Gondek. Na třetím místě se umístili žáci z prvního ročníku V.Turek a L.Tesárek. V pondělí 18.2.2019 jim byly předány diplomy a ceny.

Návštěva lezeckého centra "LEZETOP" v Písku

Dne 29.1.2019 žáci a studenti DM tradičně navštívili lezecké centrum "LEZETOP" v Písku. Akce byla úspěšná. Všem se tento adrenalinový sport líbil. Pro velký úspěch bude akce určitě opakována. 

Pohádka Lotrando a Zubejda

Ve dnech 22. a 23.1.2019 navštívily náš DM děti ze školní družiny ZŠ E.Beneše. Shlédly představení divadelního kroužku Lotrando a Zubejda. Pohádka se jim velice líbila. Na závěr jsme všichni dohromady zazpívali několik známých pohádkových písniček.

Vánoce 2018 na domově mládeže

Tradiční společná vánoční večeře se konala v úterý 18.12.2018. Vánoční výzdobu připravila děvčata z výtvarného kroužku, stoly a židle upravili vybraní žáci 1.ročníku. Po společné večeři jsme si spolu s hudebním kroužkem zazpívali několik koled. 

Vystoupení hudebního kroužku

V prosinci 2018 účinkoval hudební kroužek "INTRBAND" s novým vánočním programem v seniorských domech v Písku (4.12. DD Světlo, 5.12. Domovinka a 13.12 Seniorský dům Čelakovského). Program se převážně skládal z novodobých vánočních písní. Starší generaci se současné vánoční písně velmi líbily.   

Turnaj ve stolním tenise 

Turnaj byl zahájen rozlosováním dne 15.11. Jako každý rok, tak i letos byl o turnaj velký zájem. Přihlásilo se 32 chlapců. V prvním kole se hrálo vyřazovacím způsobem. Do finále se dostali: Sosna V. (1.ročník), Hajiček  L.(3.ročník), Šípek M. (2.ročník nást.) a Turek V. (1.ročník). Prvenství si nakonec vybojoval Hajiček L., "stříbro" Turek V. a třetí místo obsadil Sosna V.. Ceny a diplomy byly žákům předány dne 18.12.2018.

Návštěva Zemského Hřebčince 

V pondělí dne 19.11.2018 jsme s 20-ti děvčaty a chlapci navštívili hřebčinec. Vyslechli jsme zajímavý výklad a prohlédli si většinu budov a stájí. Akci zopakujeme na jaře, všem žákům se návštěva líbila. 

Výtvarný kroužek 

V rámci šití na stroji si děvčata pod vedením paní vychovately I. Hájkové ušila tyto krásné zástěrky.

Beseda s kulturistou 

Dne 14.11.2018 se konala v posilovně od 18:30 hod beseda s panem Brožkem (mistrem světa v naturální kulturistice). Chlapcům poskytl zajímavé povídání o posilování, stravování i tréninku. Seznámil chlapce i s průběhem konání některých soutěží. V posilovně názorně ukázal správné provádění cviků. Upozornil je také na časté chyby ve cvičení a stravování.

Beseda o zbraních a střelivu 

Ve středu 14.11.2018 v 18:00 hod proběhla v klubovně budovy "A" beseda Mgr. Kazbundy, který je expertem na zbraně, střelivo a bezpečnost. Žáci se seznámili s krátkou historií střelných zbraní, jejich konstrukcí a způsobem použití. Na konci besedy byla dohodnuta návštěva střelnice v Sedlici s ostrou střelbou. Přednáška měla návaznost na střelecký kroužek, který je v DM provozován optickými zbraněmi a vzduchovkami.   

Táborák 

V úterý 9.10.2018 se po fotbalovém turnaji uskutečnil za budovou B pravděpodobně poslední táborový oheň s opékáním vuřtů. Akci provázela hra na kytary se zpíváním písniček všech žánrů. Účast byla početná (cca 40 žáků). Nálada byla veselá až večerních hodin.  

Přátelský fotbalový turnaj s DM SLŠ 

Dne 9.10.2018 se uskutečnil fotbalový zápas mezi DM. Turnaj probíhal na hřišti DM Budějovická. Utkání se zúčastnila 4.družstva. První místo zíkal team SLŠ, o druhé místo se dělil tým SLŠ a DM Budějovická. Třetí místo patřilo SLŠ. Zápas provázel zájem mezi našimi sportovci a vyvolal bouřlivé debaty.

Dětské dny 

Ke Dni dětí jsme udělali radost v několika mateřských a základních školách. Odměnou nám byly rozzářené oči a dětský smích. Společně jsme navštívili MŠ Svobodnou (30.5.2018), ZŠ E. Beneše (31.5.2018), MŠ Křesťanskou (1.6.2018), MŠ Logry (4.6.2018), MŠ Pražská (12.6.2018), MŠ U Václava (14.6.2018) a opět MŠ Křesťanskou (21.6.2018).

Vystoupení hudebního kroužku skupiny "Intrband" 

Svojí účastí a repertoárem jsme potěšili dne 17.5.2018 domov důchodců "Světlo", dne 22.5.2018 seniory v "Domovince" a dne 23.5.2018 seniory v "Seniorském domě Písek".

Mozaikový stolek 

Student 2.ročníku SPŠ v Písku Petr S. se rozhodl renovovat květinový stolek. Motiv i barvy si vybral sám. Jednalo se o dvě ještěrky naproti sobě, vše z kousků barevných dlaždic, které si sám nařezal a naštípal. Celý stolek bude orámován obdelníkovými tvary s mramorovým vzorem. 

 

Činnost výtvarného kroužku 

Děvčata si vybrala z časopisu Rozmarýna věnec zdobený květy, které si vyrobí z plat od vajec. Motivy květin vystříhaly, obarvily akrylovými barvami, slepily k sobě a na věnec připevnily tavnou pistolí. Jak se jim povedl, můžete sami posoudit.

Pohádka "Lotrando a Zubejda" dne 26.4.2018 

Divadelní kroužek s pohádkou "Lotrando a Zubejda" potěšil MŠ Svobodná a školní družinu ZŠ E.Beneše. V našem divadelním sálku se nejen hrálo divadlo, ale i společně s dětmi zpívalo za doprovodu pana vychovatele Ing. Franců. 

Ukázka výcviku psa 

Co můžeš pejska naučit? O tom nás přesvědčil dne 24.4.2018 od 19:00 hodin Zbyněk se Tripem. Viděli jsme opravdu překvapivé kousky. 

Návštěva Střední lesnické školy v Písku 

Dne 6.4.2018 se naši studenti a studentky za doprovodu vychovatelek I. Hájkové, J. Špillerové a M. Tarcalové přišli podívat do arboreta SLŠ v Písku na ukázky práce školních kroužků. Program si pro ně připravili sokolníci a trubači. Studenti nám také předvedli výcvik loveckých psů a vábení zvěře. Přestože nám počasí příliš nepřálo, program se všem moc líbil.

Beseda s příslušníkem Městské policie Písek 

Dne 21.3.2018 v 18:15 hodin se konala v prostorách Městské policie Písek beseda s preventistou kriminality mládeže Mgr. Jaroslavem Rapantem. Žáci prvních ročníků se dotazovali na používání kamerového systému ve městě, trestně právní odpovědnost mladistvých, bezpečnost na silnicích apod. Beseda byla věcná, přínosná a zajímavá.  

"Čajový mejdan" 

Ve čtvrtek 8.3.2018 od 19:00 hodin jsme uspořádali v relaxační místnosti v budově B tzv."Čajový mejdan". Oslavili jsme Mezinárodní den žen ochutnávkou čajů různých druhů. Za doprovodu kytar a houslí jsme si zazpívali písně všech žánrů. Sešlo se nás 15 žákyň a žáků. 

Turnaj ve florbale se SLŠ Písek dne 13.2.2018

Turnaje se zúčastnily 2 týmy DM - mladší žáci z budovy "A" a starší žáci z budovy "B". Atmosféra byla přátelská, zápasy byly plné napětí a zvratů. Hráči SLŠ obdadili první a druhé místo. Naše dva týmy vybojovaly třetí a čtvrté místo.  Všichni hráči obdrželi sladkou odměnu.

Beseda o Indii

Dne 6.2.2018 nám Kryštof Karvánek přiblížil svůj roční studijní pobyt v Indii. Hovořil o rodinách, ve kterých žil, o náboženství a místním stravování. Ukázal nám krásné záběry z míst, které navštívil. Konstatoval, že tamní studenti si velmi váží možnosti studovat. Děkujeme za upřímné vyprávění. 

Beseda s kriminalistou

Dne 17.01. se děvčata a chlapci dozvěděli. jak říci jasné "NE" drogám a jak předcházet nebezpečným situacím. Poradil jim poručík Mařík, písecký kriminalista z oddělení kriminality mládeže v Písku.

 

Šachový turnaj

Dne 14.12. od 18:00 hodin probíhal turnaj v šachu na DM SLŠ za účasti osmi studentů. V našem DM tomu předcházel turnaj, který byl rozlosován 8.11.2017. Ze zúčastněných 12-ti hráčů bylo postupně vybráno naše družstvo ve složení na fotografii zprava: Radek Brož, vedle něj vzadu Roman Šíp, před ním je Jan Kučera, vedle kterého stojí s diplomem za první místo v jednotlivcích Adam Pavlíček. V družstvech jsme obsadili s malým rozdílem bodů první místo.   

Zpívání u stromečku v roce 2017

Je již naší tradicí po slavnostní večeři zazpívat si venku před jídelnou. Letos nás náš "Intrbend" opět nezklamal a navodil v nás tu pravou předvánoční atmosféru.

Tradiční vánoční zpívání

Členové pěveckého kroužku „INTRBAND“ předvedli nový vánoční program v seniorských domech. Dne 11.12. zazpívali a zahráli v domově pro seniory „SVĚTLO“ a ve středisku „DOMOVINKA“ v Písku. Dne 13.12. zopakovali svůj program v Domově důchodců na nábřeží 1.máje a v Seniorském domě v Čelakovského ulici v Písku. Všechna vystoupení se klientům v seniorských domech líbila. Klienti si s mladými účinkujícími společně zazpívali a užili si vánoční náladu.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

I v letošním roce jsme se dne 12.12.2017 sešli u vánoční večeře. Sváteční posezení bylo zpříjemněno koledami a vánoční výzdobou. 

Mikuláš 2017 

Ani letos nechyběla naše intrsvatoďábelská parta a 5.12.2017 šla opět na to! Nejprve jsme hned po ránu nadělovali v MŠ U Václava a odpoledne jsme zavítali za těmi nejmenšími do MC Myška.

Stolní fotbal 

Dne 30.11.2017 se v našem DM odehrál turnaj ve stolním fotbale. Na první fotografii je kompletní družstvo studentů ze SLŠ s panem vychovatelem Koubkem. Naše družstvo se intenzivně rozehrávalo, takže na společné foto zcela rezignovalo. Jmenovitá účast našich žáků: 1. ročník - Fidler a Švanda, 2.ročník - Ťupa a Gondek, 3.ročník - Mareš a Mach, 4.ročník - Kobylka a Zwettler. Nálada při turnaji byla sportovně-zábavná, a o to organizátorce paní vychovatelce Hellmannové šlo především. První místo obsadili žáci Ťupa a Gondek, druhé místo Kobylka a Zwettler a třetí místo obhájili studenti ze SLŠ Budinský a Janda.

    

Přátelské volejbalové utkání 

Dne 28.11.2017 se konalo přátelské utkání ve volejbale mezi naším DM a DM SLŠ. Turnaj probíhal v tělocvičně SOŠ a SOU Písek. První a druhé místo si vybojovali žáci ze SLŠ. 

Přátelská fotbalová utkání 

Dne 19.10.2017 od 16:00 hod proběhla přátelská fotbalová utkání mezi naším DM a DM SLŠ, která se konala na jejich hřišti. Obě naše družstva "1.ročníku" a "Fousáčů" byla evidentně zaskočena nejen lepším výkonem chlapců ze SLŠ, ale i velikostí hřiště, které má oproti našemu úctyhodné rozměry. Možná i to byl důvod, proč naši nejstarší hráči skončili na posledním místě a nejmladší obsadili čestné třetí místo. Rozhodně ale děkujeme všem za snahu a chuť do sportování.

Příprava na fotbalový turnaj 

Dne 18.10.2017 proběhl turnaj ve fotbale, který zároveň posloužil jako poslední trénink s následným výběrem dvou družstev na turnaj konaný Domovem mládeže Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

Návštěva věžě Děkanského kostela 

Ve středu 11.10.2017 v 16:00 hod žáci a studenti domova mládeže navštívili věž Děkanského kostela, aby se podívali na město Písek z ptačí perspektivy. Bylo krásné prosluněnné odpoledne, takže se nám, návštěvníkům věže, otevřely ostré výhledy nejen na město, ale i na okolí. Věžný pan A.Němec obohatil naši návštěvu zajímavostmi z historie Písecké věže. 

Další fotbalový turnaj 

I přes nepříznivé počasí z konce září byl pro stálý zájem ze strany chlapců domluven na 4.10.2017 další fotbalový turnaj. A tento den se vydařil nejen počasím, ale i podanými výkony jednotlivých družstev pod přísným zrakem poloprofesionálního sudího T.Tesaře. 

Fotbalový turnaj na hřišti DM

V roce 2012 se podařilo u našeho domova mládeže uprostřed městské zástavby vybudovat hřiště, které je hojně využíváno k různým sportovním aktivitám, jako např. k fotbalovým turnajům. V letošním školním roce se uskutečnil první fotbalový turnaj dne 20.9.2017. Fotografie dokládají, že nešlo jen o sportovní výkony, ale i o dobrou náladu.

Posezení u ohně dne 13.9.2017

Večer jsme uspořádali ,,seznamovací " táborák s opékáním špekáčků. Akce byla určena hlavně pro naše nová děvčata     a chlapce. Účast byla hojná, přišlo více jak 50-sát žáků. Společně jsme si zazpívali za doprovodu kytary. Setkání chceme co nejdříve zopakovat.

 

Dětský den U Václava dne 11.9.2017

Na začátek školního roku jsme potěšili ty nejmenší. Pomohli jsme s organizací dětského dne pro veřejnost. Celá akce byla zakončena ohněm a opékáním špekáčků.

 

Patra označená mozaikou

Tomu, kdo měl problém s určením ve kterém patře budovy A se právě nachází, udělal jasno kroužek dovedných rukou. Jeho členové vyrobili mozaiky umístěné v jednotlivých patrech budovy a všichni hned ví, kde se nacházejí.


Oblíbený táborák

Táborák pro zájemce všech výchovných skupin se konal dne 18.5.2017. Opékaly se špekáčky a společně zpívalo za doprovodu tří kytar. Akce se velmi povedla i díky pěknému počasí.


Beseda na téma "Dopravní nehody"

Dne 20.4.2017 proběhla pro naše žáky a studenty beseda na téma "Dopravní nehody" doprovázená fotografiemi a videi. Hostem byl vedoucí dopravního inspektorátu pan npor. Bc. Michal Chmela. Účast byla hojná se spoustou dotazů a pozitivních ohlasů.


Čajový mejdan

V úterý 7.3.2017 se v 18.00 hodin v příjemném prostředí divadelního sálku konal "Čajový mejdan". Účast 12 žáků nebyla vysoká, ale přesto se více než hodinu vesele zpívalo a hrálo podle výběru zúčastněných.


Vystoupení k MDŽ

V úterý 7.3.2017 potěšil hudební kroužek svým programem k MDŽ seniory ve Světle a Domovince. Již tradičně byli jeho členové vřele uvítáni a nakonec odměněni velkým potleskem.


Jak jsme vylézali a podlézali v Lezetopu

Dne 24.1.2017 jsme opět ukázali, že se nebojíme výšek. Do lezeckého centra Lezetop jsme šli s nadšením a v hojném počtu.


Kulečníkový turnaj

23.1.2017 proběhl v našem domově mládeže kulečníkový turnaj s hosty z DM v Sovově ulici. 1. místo obsadili naši hosté, další dvě místa pak naši žáci.


Vystoupení Interbandu

Náš hudební a pěvecký kroužek Interband v předvánočním čase nezahálel a dělal radost V Domovince, Seniorském domě a v denním stacionáři Duha v Písku.


Relaxační místnost

V prosinci 2016 jsme dokončili vybudování relaxační místnosti. Bude sloužit k poslechu hudby, pití čaje nebo kávy, k povídání a odpočinku. Snad se stane oblíbenou.


Beseda se studentem z Jihoafrické republiky

20.12.2016 se v našem DM uskutečnila zajímavá beseda o Jihoafrické republice, kterou v létě navštívil náš Filip Hrubý. Rotary klub mu zprostředkoval pobyt v rodině Brenta Plage, který na oplátku byl nyní hostem Filipa. Oba zodpovídali dotazy posluchačů a vše doplnili nádhernými fotografiemi.


Zajímavá ukázka

Žákyně 1. ročníku SZŠ Alena Roučková předvedla 19.12.2016 v divadelním sálku ukázku výcviku své canisterapeutické fenky Mii. Mia, která navštěvuje různá seniorská zařízení a mateřské školy, svým výkonem všechny diváky nadchla a potěšila.


Zpívání pod hvězdami

Po slavnostní večeři přednesl hudební a pěvecký kroužek Interband svoje pásmo vánočních koled. Posluchači si kromě koled vychutnali i vánoční punč, který byl dobrý, horký a nealkoholický.


Vánoční večeře

Dne 13.12.2016 jsme si při svíčkách ve vyzdobené jídelně užili vánoční večeři. Slavnostní atmosféru umocnily koledy a informace o výtěžku sbírky ke 3. adventnímu koncertu České televize, který činil 4070,- Kč. Všem zúčastněným patří velký dík.


Mikuláš

Naše intrsvatopekelná čtveřice opět trochu postrašila, ale hlavně potěšila ty nejmenší 5.12.2016 v MC Myška a 6.12.2016 v MŠ U Václava.


Rekonstrukce fitcenter

V době hlavních prázdnin jsme zrekonstruovali fitcentra v obou ubytovacích budovách. 

Budova A

Budova B


Dětské dny

Letošní červen byl ve znamení dětských dnů. Pro sedm mateřských škol a jednu základní školu v Písku jsme uspořádali dětské dny. Všichni jdeme na takové akce dobrovolně a rádi!! Jelikož nás ve školkách sladce odměnili, čekal nás poté " švédský pingpongový stůl".


Studentský majáles

27.5.2016 vystoupila kapela Intrband na studentském majálesu na Fügnerově náměstí. Spolutvůrci programu se stali mnozí návštěvníci majálesu, kteří si s Intrbandem s chutí zazpívali. Skvělá atmosféra byla odměnou zvláště studentům 4. ročníků, kteří po úspěšném absolvování maturity kapelu opouštějí. Za šíření dobrého jména našeho domova mládeže jim patří velké poděkování s přáním úspěchů v jejich dalším životě.


DUHA Písek

25.5.2016 proběhlo vystoupení Intrbandu pro klienty Denního a týdenního stacionáře DUHA.


Intrband pro seniory

24.5.2016 uskutečnila naše studentská kapela uměleckou "šňůru" do Domova důchodců Světlo, Domovinky a Seniorského domu. Všude byl její hodinový program složený z písní různých žánrů srdečně přijat. Odměnou jí byl velký potlesk a žádost o další brzkou návštěvu.


Přednáška o historii Písku

Téměř 30 posluchačů se dne 10.5.2016 v 18.30 hodin zúčastnilo přednášky píseckého památkáře pana Jiřího Hladkého. Téma přednášky bylo "Kamenný most a další významné památky v Písku". Vyslechli jsme se zájmem mnoho zajímavostí z dávné i nedávné minulosti našeho města. Velmi nás potěšil příslib pana Hladkého k dalšímu pokračování.


VOŠ a SLŠ B Schwanzenberga v Písku

4.5.2016 sice pršelo, ale přátelská návštěva v lesnické škola se nám všem moc líbila. Nadchly a naplnily nás obdivem ukázky kroužků kynologického, vábení jelenů a sokolníků. Určitě se už těšíme na příští návštěvu.


 Lukostřelba

Dne 30.3.2016 se 2 děvčata a 4 chlapci zúčastnili za městem střílení z luku. Střílelo se z koupeného luku a z luku vyrobeného z jasanového samorostu. Cílem bylo dostřelit co nejdál. Který myslíte, že zvítězil? Byl to samorost, který dostřelil opravdu nejdál.


Dramatický a pěvecký kroužek v Duze

Dne 22.3.2016 jsme s dramatickým kroužkem a Intrbandem potěšili klienty v ÚSP Duha. Diváci a posluchači byli nadšení, společně se s námi zazpívali a na konci nás odměnili potleskem.

Intrbend v Seniorském domě

Intrband potěší posluchače v každém věku, hlavně ty, kteří si s ním rádi a od srdce zazpívají. A právě tak tomu bylo při vystoupení v Seniorském domě 22.3.2016.


Čajový mejdan 9.3.2016

Už se nemůžeme dočkat našich oblíbených jarních večerů u ohně. A tak si hrajeme a zpíváme i v zimě v teple a u čaje.


Pohádka

Do našeho divadelního sálku jsme si 3.2.2016 opět pozvali ty nejmenší diváky. A na co? Na pohádku "Jak Mojmír ke štěstí přišel" (dramatický kroužek) a na veselé písničky z pohádek (pěvecký kroužek).


Návštěva LEZETOPu

Měli jsme možnost navštívit písecké lezecké centrum "LEZETOP". Díky skvělým instrukcím "profíků" nikdo z nás neodolal.....

 

 

 

 

           


Zpívání u stromečku

Po slavnostní večeři 15.12.2015 nás čekalo překvapení hudební skupiny Intrband. Její vystoupení s pásmem koled a vánočních písní proběhlo venku u ozdobeného vánočního stromu a při horkém punči, samozřejmě nealkoholickém. Zazpíval si každý, kdo chtěl, ale radost z předvánočního očekávání si prožil každý.

   


Vánoční večeře

Tak jako každý rok před vánocemi i letos jsme se 15.12.2015 sešli u společné večeře. K její vánoční atmosféře přispěly hořící svíčky, koledy a v neposlední řadě dobré jídlo kuchařek naší školní jídelny. Příjemným pocitem nás naplnila informace o výtěžku sbírky ke 3. adventnímu koncertu České televize ve výši 3 700,- Kč.


Výtvarný kroužek a jejich mozaika

Členové výtvarného kroužku se pokusili vytvořit svoji první mozaiku. Takto zdařile vyzdobili květinový stolek. Barvy i motiv jsou jejich vlastní prácí.


Vystoupení v seniorských domech

V předvánočním čase uskutečnil pěvecký kroužek (nově má název Intrband) celou řadu vystoupení v píseckých seniorských domech. Jejich program, sestavený ze známých koled a vánočních písní, sklízel velký úspěch. Kromě radosti, kterou vystoupení seniorům přinesla, přispěla i k repezentaci zájmové činnosti v domově mládeže.


Mikuláš v Myšce

Svatopekelská parta opět navštívila mateřská centra Myšku a Safari. Všechny dětičky byly hodné a za básničku nebo písničku dostaly od Mikuláše nadílku, tudíž čertovský pytel zůstal, jako každý rok, prázdný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Beseda s psychologem

10.11.2015 proběhla v divadelním sálku beseda s psychologem panem Janem Letňanským. Téma negativní jevy a závislosti zaujalo 40 žáků a studentů. Některé dotazy mířily i do zahraničí, neboť přednášející pracoval několik let ve švýcarských psychatrických léčebnách.


"Kámo nahoď"

V písecké knihovně v rámci projektu "Knihovna plná života" vystoupila dne 7.10.2015 partička píseckých dobrovolných improvizátorů "Kámo nahoď". Bylo pro nás příjemným zážitkem společně večer vyrazit na jejich velice zábavné vystoupení.


Beseda k prevenci kriminality mládeže

Dne 14.10.2015 proběhla v prostorách Městské policie v Písku beseda s manažerem prevence kriminality Bc. J. Rapantem. Besedy se zúčastnilo 23 chlapců a 11 dívek našeho domova mládeže. Témat bylo více, např. rozdíl mezi trestným činem a přestupkem, využívání kamerového systému ve městě a bezpečnost na silnicích. Žáci využili též prostor věnovaný dotazům a diskusi.


Zateplení budovy A

V době hlavních prázdnin proběhla stavební akce "Zateplení budovy A".

Budova omládla a určitě skončí občasné stížnosti na zimu v pokojích.


Dětské dny

Každý rok v červnu dáme dohromady pořádnou "partu" pohádkových postaviček a vypravíme se udělat radost do několika mateřských škol. Z jejich zahrad se stávají pohádky plné her a sou