Dnes je pondělí 26.09.2022  svátek má Andrea. 
Zítra  má svátek Jonáš a za týden Bohumil .

Ze života DM

 

Přátelský fotbalový turnaj se SLŠ  - 14. 6. 2022

Dne 14. 6. 2022 se konalo přátelské utkání ve fotbale mezi žáky našeho domova mládeže při SOŠ a SOU Písek a DM při Střední lesnické škole B. Schwanzerberga v Písku. Při hře nás doprovázela veselá nálada a chuť hrát pro radost.

 

 

 

Volejbalový turnaj s DM při Střední lesnické škole B. Schwanzerberga v Písku

Dne 1. 6. 2022 se uskutečnilo přátelské utkání ve volejbale. Turnaje se zúčastnila tři družstva. Všichni si vydařený den užili a za své výkony byli odměněni diplomem a krásnými cenami.

 

 

Květnová akce v předzahrádce u budovy A

Dne 12. 5. 2022 proběhla akce pečení bramboráčků. Zúčastnili se chlapci a děvčata ze všech pěti výchovných skupin. Zároveň proběhl velmi úspěšný turnaj ve stolním tenisu. Nechyběla dobrá nálada, kytara, zpěv. Akce byla velmi zdařilá a určitě do konce školního roku se zopakuje. 

 

 

Vycházka po Písku 

V květnu se uskutečnila vycházka k lávce Dagmar Šimkové se zastávkou na zmrzlinu.

 

 

Vystoupení hudebního kroužku v Domovince

Svým repertoárem jsme potěšili dne 23. 5. 2022 seniorský dům Domovinku. 

 

 

 

 

Fotbalový turnaj

Dne 19.5. 2022  proběhl na hřišti domova mládeže turnaj ve fotbale. Počasí nám přálo, turnaj se vydařil. 

 

Střelecký kroužek  16. 5. 2022

Chlapci ze střeleckého kroužku si vyzkoušeli airsoftové zbraně (jejich vlastní) v přírodě. Nadšení bylo veliké a určitě si akci zopakujeme.

 

 

 

Kynologická přednáška v areálu VOŠL a SLŠ Bedřicha Swarzenberga Písek

Dne 3.5. 2022 jsme navštívili areál Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga, kde nás přátelsky přivítali a připravili si pro nás kynologickou přednášku s ukázkami výcviku psů. Celou akci zahájili 2 trubači na lesní roh. Naši žáci si také měli možnost prohlédnout nově vybudované kotce pro psy.

 

 

Střelecká soutěž a kroužek vaření  - 30. 3. 2022

Kroužek vaření se postaral o sladkou odměnu pro účastníky střelecké soutěže, které se zúčastnilo 13 žáků. Střílelo se ze vzduchové pušky na vzdálenost 10 metrů.

 

 

 

 

Táborák - 27. 4. 2022

Oslavu jara v DM jsme zahájili posezením u ohně s opékáním špekáčků. Akce se uskutečnila v odpoledních hodinách v předzahrádce budovy A. 

 

 

 

Kroužek vaření 2022

Tentokrát děvčata připravila a upekla piškotovou roládu s banánem a šlehačkou. Na moučníku jsme si moc pochutnaly a při dobré kávě hezky popovídaly.

 

Výstup na píseckou věž dne 29. 3. 2022

Žáci získali od průvodce A. Němce mnoho informací z historie města a zdějších zvonů. Měli jsme s sebou i dalekohled a díky krásnému slunečnému počasí bylo vidět hodně daleko.

 

 

 

 

Beseda na téma  syndrom ,,Fomo a Jomo" (o užívání technologií)

Dne 16. 3. 2022 od 18. 00 hodin se konala beseda s Mgr. A. Slabou, která působí jako dětská psycholožka na základní škole E. Beneše v Písku. Připravila si pro nás působivou prezentaci, do které se žáci aktivně zapojovali. Odměnou byl dlouhý potlesk na konci besedy.

 

 

 

Stolní tenis - turnaj s DM při Střední lesnické škole v Písku

Dne 16. 3. 2022 se uskutečnil přátelský turnaj s žáky domova mládeže při SLŠ Písek. Účast byla hojná a naši žáci vybojovali krásné 1. místo.

 

 

 

Beseda  - únor 2022

Dne 22. 2. 2022 se v DM uskutečnila beseda s MP Milevsko na téma nejčastěji páchané přestupky a trestní odpovědnost mládeže. Besedu vedl a na dotazy studentů zodpovídal vrchní komisař Vávlav Barda. Celkem se besedy zúčastnilo 43 studentů.

 

 

 

Výtvarn? kroužek - rok 2022

Děvčata si pracovala na koláži z obalů čajových sáčků. Motiv i barevné provedení je jejich nápadem. Hotový ,,obraz" umístíme do naší čajové kuchyňky.

 

Kroužek vaření

Poslední kroužek vaření v roce 2021 byl věnován pečení cukroví. Linecké cukroví se velice povedlo a za velkého úspěchu proběhla i ochutnávka.

 

 

Výtvarný kroužek - výroba dalších vánočních dekorací

Tentokráte děvčata vyráběla stromek ze šišek. Šišky lepily na papírový kužel tavnou pistolí. Práce jim šla pěkně od ruky.

 

 

Výtvarný kroužek - výroba vánočních svícnů

Při výrobě dekorací jsme použily sklenice od zelí. Dekorace se děvčatům povedly a budou použity jako součást výzdoby při vánoční večeři v DM. 

 

 

Návštěva Městské knihovny v Písku dne 10. 11. 2021

Nejvíce chlapce zaujalo oddělení sci-fi a fantasy, proto si také každý odnesl vypůjčenou knihu s touto tématikou.

 

 

Beseda pro žáky v DM dne 20. 10. 2021

Vždy je fajn poznat lépe přírodu. To nám bylo umožněno na besedě Lukáše Vithy ,,Co žije v rybnících a řekách".

 

 

Sportovní kroužek

I v letošním školním roce proběhlo zahájení sportovního kroužku pod vedením vychovatelek Štěpánky Bardové a Jitky Fučíkové. Při prvním setkání dne 5. 10 2021 si osm studentů zahrálo stolní tenis v rámci přátelského utkání mezi budovami A a B. Po celou dobu panovala dobrá nálada.

 

Gastronomický kroužek

Gastronomický kroužek byl zahájen dne 5. 10. 2021 prozatím v počtu pěti žáků pod vedením vychovatelky Štěpánky Bardové. První setkání proběhlo v dobré náladě s přátelským posezením u zmrzlinového poháru s ovocem a šlehačkou, které připravila Nikola Morávková. Žákyně navštěvovala gastronomický kroužek i v loňském roce.

Táborák - září 2021

Nový školní rok 2021-22 zahájila 9. VS pod vedením p. Horákové opékáním špekáčků . Počasí vyšlo a ani se nám nechtělo domů.

Zahájení nového školního roku 2021-2022 

 

Opět od 14. 10. 2020 do konce června 2021 byla ve většině škol distanční výuka. Prezenční výuku měli pouze žáci končících ročníků. Všechny zájmové akce nebyly povoleny.

 

Gastronomický kroužek

Zahájení kroužku v letošním roce proběhlo dne 7. 10. 2020 prozatím v počtu 3 žákyň pod vedením vychovatelky Š. Bardové. Na prvním setkání dívky pekly palačinky s ovocem, karamelem a šlehačkou, které si samy kreativně nazdobily a následně zkonzumovaly. Po celou dobu panovala dobrá nálada.

 

Vycházka po Písku dne 2. 9. 2020

Nový školní rok 2020-2021 zahájila 2. VS s p. vychovatelkou D. Horákovou poznávací vycházkou centem města Písek.

 

 

Od 16.3. 2020 do konce školního roku byly uzavřeny všechny školy a  školská zařízení kvůli nákaze Covid - 19.

 

 

 

Recyklace materiálu při zhotovení mozaiky - výtvarný kroužek

Použili jsme dlaždice, které jsme kleštěmi naštípali na malé části. Dále nám posloužila prasklá čajová konvice a hrnečky. Jednotlivé kousky dlaždic jsou lepeny tavnou pistolí na perlinku. Dokončený obraz byl lepidlem připevněn na zeď.Jako rám nám posloužily vyřazené listely. Nakonec byla mozaika zaspárována hmotou a očistěna. Navrhnul a zrealizoval Petr Staňo (žák 4. ročníku SPŠ) společně s vedoucí kroužku p. I. Hájkovou. S připevňováním mozaiky na zeď pomáhal i náš údržbář p. Cirkl. Na fotografii je Petr Staňo a hotová mozaika, která zdobí relaxační místnost v DM.

 

 

 

Školní činnost

Naši chlapci z domova mládeže z 1. ročníku SPŠ v Písku v rámci soutěže SPŠ v České republice se umístili na krásném 10. místě. Název projektu: Model inteligentního domu. Dům má závoru, vrata garáže, vchod do domu ovládaní přes PC nebo mobilní telefon. Autoři projektu (na fotografii): Jan Hejduček, Matyáš Marx a Paolo Zisa.

 

 

 

Návštěva ,, LEZETOPU"

V úterý 28. 1. 2020 jsme navštívili lezecké centrum ,,Lezetop" v Písku. Akce byla doporučena chlapcům a dívkám z prvních ročníků. Po úvodní instruktáži trenéra se budoucí ,,lezci" vrhli na lezecké stěny a to s velkým úspěchem.

Vánoční večeře a zpívání u stromečku dne 17. 12. 2019

Společná vánoční večeře se stala naší tradicí.Každým rokem se všichni scházíme u prostřeného stolu s vánoční dekorací.

Po slavnostní večeři následovalo venku před školní jídelnou vystoupení naší skupiny Intrband. Společně jsme si zazpívali několik koled a tím se naladili na přicházející vánoční svátky.

 

Beseda s kulturistou

V úterý 10. 12. 2019 se konala beseda s panem Pavlem Brožkem, který je mistrem světa v naturální kulturistice. Chlapcům ukázal provádění různých cviků na strojích nebo jen s činkami či vlastní vahou. Připomněl i důležitost vhodné stravy a také to, že je potřebné se věnovat i jiným sportům, např. běhu, plavání, cyklistice. Beseda byla velmi přínosná a úspěšná.

Výtvarný kroužek

Ester, Katka a Lucka zhotovily společně tento krásný látkový věnec. Na květiny ještě dobře posloužily staré džíny p. vychovatelky a proměnily se v nevšední a originální dekoraci.

 

Vánoční vystoupení hudebního kroužku

Taktéž i na konci roku 2019 v adventném čase studentská kapela Intrband potěšila klienty píseckých seniorských domů svým vánočním programem. Vystupovali jsme 2.12. v Domovince, 3. 12. v DD Světlo a 4. 12. v Psychiatrické nemocnici Písek.

 

Návštěva Prácheňského muzea v Písku 

Dne 19.11.2019 jsme navštívili naše písecké muzeum. Prohlídka, s průvodním slovem PhDr. Jiřího Práška, byla orientována na historii našeho města Písku od pravěku až po současnost. Prohlídky se zůčastnilo 33 žáků a žákyň prvních ročníků středních škol a učiliště.

Výstup na věž 

Dne 15.10.2019 v 16:00 hod jsme podnikli s devatenácti žáky DM výstup na píseckou věž. Odborný výklad nám přednesl pan věžní Alois Němec.

Florbalový turnaj 

Dne 8.10.2019 proběhl mezi budovou"A" a "B" přátelský turnaj ve florbale. Nálada byla jako vždy výborná.

Další říjnové utkání plné radosti proběhlo dne 15. 10. 2019. Nehrálo se na body, ale pro potěšení. A to bylo veliké.

Cesta k muflonům dne 8.10.2019

Vycházka do přírody nás zavedla až k ohradě muflonů. Počasí bylo nestálé, plné překvapení - pršelo i svítilo sluníčko. I tak bylo venku fajn. 

Vystoupení pro Domovinku

V úterý 18.6.2019 zahrála studentská kapela "Intrband" pro klienty Domovinky Písek písně pro všechny generace.

Táborák

V úterý 4.6.2019 jsme se sešli u táborového ohně. Nechyběla hudba, skvělá nálada a samozřejmě dobré špekáčky. 

Vystoupení s Intrbandem

Ve čtvrtek 30.5.2019 vystoupila naše studenstká kapela "Intrband" na "Duhová olympiádě" v Domově pro osoby se zdravotním postižením - pracoviště Duha Písek.

Den dětí 2019

Po roce je tu opět oslava Dne dětí. Potěšili jsme ty nejmenší v MŠ Svododná, ZŠ E.Beneše, MŠ Logry a MŠ Křesťanská.

Beseda  s příslušníkem Městské policie Písek

Dne 16.5.2019 v 18 hodin se konala v 1. klubovně budovy "A" beseda s preventistou kriminality mládeže panem M.Ťupou. Témat bylo mnoho, např. rozdíl mezi trestným činem a přestupkem, bezpečnost na silnicích, bezpečnost ve městě a využívání kamerového systému. Besedy se zůčastnilo téměř 30 žáků prvních ročníků.

Využití volného času - ukázka zájmu žáka

Žák 3.ročníku SPŠ a VOŠ Písek Mirek B. vyrábí na své 3D tiskárně tyto krásné modely.

Jarní výzdoba - duben 2019

Děvčata přivítala jaro ušitým tulipánů, kterými jsme vyzdobily naši školní jádelnu. Na fotografii je zachycena Lucie Mazánková při šití na šicím stroji.

Návštěva Střední lesnické školy v Písku

Dne 9.4.2019 byli žáci DM pozváni na VOŠL a SLŠ Bedřicha Schwarzenberga. Nastávající "lesáci" nám předvedli výcvik loveckých psů, dravých ptáků, zatroubili nám různé lovecké fanfáry a předvedli nám napodobování hlasů zvěře. Setkání se vydařilo. Velké poděkování patří vedoucí vychovatelce Mgr. Ušaté a všem organizátorům této akce. 

Oslava na DM

Dne 25.3.2019 proběhla ve druhé klubovně budovy "A" společenská Jarní párty. Zároveň žáci uspořádali oslavu 16-t?ch narozenin jejich kamarádky Klárky Sušilové.

Využití volného času

Ukázka modelářských prací žáka Milana Čurdy, který studuje 1.ročn?k SPŠ v Písku. Tomuto náročnému koníčku se věnuje již několik let. Sovy i papoušek jsou opravdu jako živý.

 

Masopustní mejdan

I na našem DM jsme slavili "Masopust". Ve čtvrtek 21.2.2019 jsme se poveselili na masopustní diskotéce.

Vystoupení pro "Duhu"

Ve středu 13.2.2019 hudební kroužek Intrband zahrál k tanci na akci "Maškarní veselí" pro pracoviště denního stacionáře "Duha" Písek.

Turnaj ve stolním fotbálku

Turnaj byl zahájen v úterý dne 5.2.2019 v 18:00 hod v klubovně na budově "B". Přihlásilo se 5 dvojic, které spolu svedly velký boj. Hrálo se systémem každý s každým. První místo získali žáci T. Šafránek a R. Liška, druhé místo obsadili žáci R.Ťupa a M.Gondek. Na třetím místě se umístili žáci z prvního ročníku V.Turek a L.Tesárek. V pondělí 18.2.2019 jim byly předány diplomy a ceny.

Návštěva lezeckého centra "LEZETOP" v Písku

Dne 29.1.2019 žáci a studenti DM tradičně navštívili lezecké centrum "LEZETOP" v Písku. Akce byla úspěšná. Všem se tento adrenalinový sport líbil. Pro velký úspěch bude akce určitě opakována. 

Pohádka Lotrando a Zubejda

Ve dnech 22. a 23.1.2019 navštívily náš DM děti ze školní družiny ZŠ E.Beneše. Shlédly představení divadelního kroužku Lotrando a Zubejda. Pohádka se jim velice líbila. Na závěr jsme všichni dohromady zazpívali několik známých pohádkových písniček.

Vánoce 2018 na domově mládeže

Tradiční společné vánoční večeře se konala v úterý 18.12.2018. Vánoční výzdobu připravila děvčata z výtvarného kroužku, stoly a židle upravili vybraní žáci 1.ročníku. Po společné večeři jsme si spolu s hudebním kroužkem zazpívali několik koled. 

Vystoupení hudebního kroužku

V prosinci 2018 účinkoval hudební kroužek "INTRBAND" s novým vánočním programem v seniorských domech v Písku (4.12. DD Světlo, 5.12. Domovinka a 13.12 Seniorský dům Čelakovského). Program se převážně skládal z novodobých vánočních písní. Starší generaci se současné vánoční písně velmi líbily.   

Turnaj ve stolním tenise 

Turnaj byl zahájen rozlosováním dne 15.11. Jako každý rok, tak i letos byl o turnaj velký zájem. Přihlásilo se 32 chlapců. V prvním kole se hrálo vyřazovacím způsobem. Do finále se dostali: Sosna V. (1.ročn?k), Hajiček  L.(3.ročník), Šípek M. (2.ročník nást.) a Turek V. (1.ročník). Prvenství si nakonec vybojoval Hajiček L., "stříbro" Turek V. a třetí  místo obsadil Sosna V.. Ceny a diplomy byly žákům předány dne 18.12.2018.

Návštěva Zemského Hřebčince 

V pondělí dne 19.11.2018 jsme s 20-ti děvčaty a chlapci navštívili hřebčinec. Vyslechli jsme zajímavý výklad a prohlédli si většinu budov a stájí. Akci zopakujeme na jaře, všem žákům se návštěva líbila. 

Výtvarný kroužek 

V rámci šití na stroji si děvčata pod vedením paní vychovately I. Hájkové ušila tyto krásné zástěrky.

Beseda s kulturistou 

Dne 14.11.2018 se konala v posilovně od 18:30 hod beseda s panem Brožkem (mistrem světa v naturální kulturistice). Chlapcům poskytl zajímavé povídání o posilování, stravování i tréninku. Seznámil chlapce i s průběhem konání některých soutěží. V posilovně názorně ukázal správné provádění cviků. Upozornil je také na časté chyby ve cvičení a stravování.

Beseda o zbraních a střelivu 

Ve středu 14.11.2018 v 18:00 hod proběhla v klubovně budovy "A" beseda Mgr. Kazbundy, který je expertem na zbraně, střelivo a bezpečnost. žáci se seznámili s krátkou historií střelných zbraní, jejich konstrukcí a způsobem použití. Na konci besedy byla dohodnuta návštěva střelnice v Sedlici s ostrou střelbou. Přednáška měla návaznost na střelecký kroužek, který je v DM provozován optickými zbraněmi a vzduchovkami.   

Táborák 

V úterý 9.10.2018 se po fotbalovém turnaji uskutečnil za budovou B pravděpodobně poslední táborový oheň s opékáním vuřtů. Akci provázela hra na kytary se zpíváním písniček všech žánrů. Účast byla početná (cca 40 žáků). Nálada byla veselá až do večerních hodin.  

Přátelský fotbalový turnaj s DM SL? 

Dne 9.10.2018 se uskutečnil fotbalový zápas mezi DM. Turnaj probíhal na hřišti DM Budějovická. Utkání se zůčastnila 4.družstva. První místo zíkal team SLŠ, o druhé místo se dělil tým SLŠ a DM Budějovická. Třetí místo patřilo SLŠ. Zápas provázel zájem mezi našimi sportovci a vyvolal bouřlivé debaty.

Dětské dny 

Ke Dni dětí jsme udělali radost v několika mateřských a základních školách. Odměnou nám byly rozzářené oči a dětský smích. Společně jsme navštívili MŠ Svobodnou (30.5.2018), ZŠ E. Beneše (31.5.2018), MŠ Křesťanskou (1.6.2018), MŠ Logry (4.6.2018), MŠ Pražská (12.6.2018), MŠ U Václava (14.6.2018) a opět MŠ Křesťanskou (21.6.2018).

Vystoupení hudebního kroužku skupiny "Intrband" 

Svojí účastí a repertoárem jsme potěšili dne 17.5.2018 domov důchodců "Světlo", dne 22.5.2018 seniory v "Domovince" a dne 23.5.2018 seniory v "Seniorském domě Písek".

Mozaikový stolek 

Student 2.ročníku SPŠ v Písku Petr S. se rozhodl renovovat květinovÝ stolek. Motiv i barvy si vybral sám. Jednalo se o dvě ještěrky naproti sobě, vše z kousků barevných dlaždic, které si sám nařezal a naštípal. Celý stolek bude orámován obdelníkovými tvary s mramorovým vzorem. 

 

Činnost výtvarného kroužku 

Děvčata si vybrala z časopisu Rozmarýna věnec zdobený květy, které si vyrobí z plat od vajec. Motivy květin vystříhaly, obarvily akrylovými barvami, slepily k sobě a na věnec připevnily tavnou pistolí. Jak se jim povedl, můžete sami posoudit.

Pohádka "Lotrando a Zubejda" dne 26.4.2018 

Divadelní kroužek s pohádkou "Lotrando a Zubejda" potěšil MŠ Svobodn? a školní družinu ZŠ E.Beneše. V našem divadelním sálku se nejen hrálo divadlo, ale i společně s dětmi zpívalo za doprovodu pana vychovatele Ing. Franců. 

Ukázka výcviku psa 

Co můžeš pejska naučit? O tom nás přesvědčil dne 24.4.2018 od 19:00 hodin Zbyněk se Tripem. Viděli jsme opravdu překvapivé kousky. 

Návštěva Střední lesnické školy v Písku 

Dne 6.4.2018 se naši studenti a studentky za doprovodu vychovatelek I. Hájkové, J. Špillerové a M. Tarcalové přišli podívat do arboreta SLŠ v Písku na ukázky práce školních kroužků. Program si pro ně připravili sokolníci a trubači. Studenti nám také předvedli výcvik loveckých psů a vábení zvěře. Přestože nám počasí příliš nepřálo, program se všem moc líbil.

Beseda s příslušníkem Městské policie Písek 

Dne 21.3.2018 v 18:15 hodin se konala v prostorách Městské policie Písek beseda s preventistou kriminality mládeže Mgr. Jaroslavem Rapantem. žáci prvních ročníků se dotazovali na používání kamerového systému ve městě, trestně právní odpovědnost mladistvých, bezpečnost na silnicích apod. Beseda byla věcná, přínosná a zajímavá.  

"Čajový mejdan" 

Ve čtvrtek 8.3.2018 od 19:00 hodin jsme uspořádali v relaxační místnosti v budově B tzv."Čajový mejdan". Oslavili jsme Mezinárodní den žen ochutnávkou čajů různých druhů. Za doprovodu kytar a houslí jsme si zazpívali písně všech žánrů. Sešlo se nás 15 žákyň a žáků. 

Turnaj ve florbale se SLŠ Písek dne 13.2.2018

Turnaje se zúčastnily 2 týmy DM - mladší žáci z budovy "A" a starší žáci z budovy "B". Atmosféra byla přátelská, zápasy byly plné napětí a zvratů. Hráči SLŠ obdadili první a druhé místo. Naše dva týmy vybojovaly třetí a čtvrté místo.  Všichni hráči obdrželi sladkou odměnu.

Beseda o Indii

Dne 6.2.2018 nám Kryštof Karvánek přiblížil svůj roční studijní pobyt v Indii. Hovořil o rodinách, ve kterých žil, o náboženství a místním stravování. Ukázal nám krásné záběry z míst, která navštívil. Konstatoval, že tamní studenti si velmi váží možnosti studovat. Děkujeme za upřímné vyprávění. 

Beseda s kriminalistou

Dne 17.01. se děvčata a chlapci dozvěděli. jak říci jasné "NE" drogám a jak předcházet nebezpečným situacím. Poradil jim poručík Mařík, písecký kriminalista z oddělení kriminality mládeže v Písku.

 

Šachový turnaj

Dne 14.12. od 18:00 hodin probíhal turnaj v šachu na DM SLŠ za účasti osmi studentů. V našem DM tomu předcházel turnaj, který byl rozlosován 8.11.2017. Ze zůčastněných 12-ti hráčů bylo postupně vybráno naše družstvo ve složení na fotografii zprava: Radek Brož, vedle něj vzadu Roman Šíp, před nám je Jan Kučera, vedle kterého stojí s diplomem za první místo v jednotlivcích Adam Pavlíček. V družstvech jsme obsadili s malým rozdílem bodů první místo.   

Zpívání u stromečku v roce 2017

Je již naší tradicí po slavnostní večeři zazpívat si venku před jídelnou. Letos nás náš "Intrbend" opět nezklamal a navodil v nás tu pravou předvánoční atmosféru.

Tradiční vánoční zpívání

Členové pěveckého kroužku „INTRBAND“ předvedli nový vánoční program v seniorských domech. Dne 11.12. zazpívali a zahráli v domově pro seniory „SVĚTLO“ a ve středisku „DOMOVINKA“ v Písku. Dne 13.12. zopakovali svůj program v Domově důchodců na nábřeží 1.máje a v Seniorském domě v Čelakovského ulici v Písku. Všechna vystoupení se klientům v seniorských domech líbila. Klienti si s mladými účinkujícími společně zazpívali a užili si vánoční náladu.

Vánoce, Vánoce přicházejí ...

I v letošním roce jsme se dne 12.12.2017 sešli u vánoční večeře. Sváteční posezení bylo zpříjemněno koledami a vánoční výzdobou. 

Mikuláš 2017 

Ani letos nechyběla naše intrsvatoďábelská parta a 5.12.2017 šla opět na to! Nejprve jsme hned po ránu nadělovali v MŠ U Václava a odpoledne jsme zavítali za těmi nejmenšími do MC Myška.

Stolní fotbal 

Dne 30.11.2017 se v našem DM odehrál turnaj ve stolním fotbale. Na první fotografii je kompletní družstvo studentů ze SLŠ s panem vychovatelem Koubkem. Naše družstvo se intenzivně rozehrávalo, takže na společné foto zcela rezignovalo. Jmenovitá účast našich žáků: 1. ročník - Fidler a Švanda, 2.ročník - Ťupa a Gondek, 3.ročník - Mareš a Mach, 4.ročník - Kobylka a Zwettler. Nálada při turnaji byla sportovně-zábavná, a o to organizátorce paní vychovatelce Hellmannové šlo především. První místo obsadili žáci Ťupa a Gondek, druhé místo Kobylka a Zwettler a třetí místo obhájili studenti ze SLŠ Budinská a Janda.

    

Přátelské volejbalové utkání 

Dne 28.11.2017 se konalo přátelské utkání ve volejbale mezi naším DM a DM SLŠ. Turnaj probíhal v tělocvičně SOŠ a SOU Písek. První a druhé místo si vybojovali žáci ze SLŠ. 

Přátelské fotbalové utkání 

Dne 19.10.2017 od 16:00 hod proběhla přátelské fotbalové utkání mezi naším DM a DM SLŠ, který se konala na jejich hřišti. Obě naše družstva "1.ročníku" a "Fousáčů" byla evidentně zaskočena nejen lepším výkonem chlapců ze SLŠ, ale i velikostí hřiště, který má oproti našemu úctyhodné rozměry. Možná i to byl důvod, proč naši nejstarší hráči skončili na posledním místě a nejmladší obsadili čestné třetí místo. Rozhodně ale děkujeme všem za snahu a chuť do sportování.

Příprava na fotbalový turnaj 

Dne 18.10.2017 proběhl turnaj ve fotbale, který zároveň posloužil jako poslední trénink s následným výběrem dvou družstev na turnaj konaní Domovem mládeže Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

Návštěva věžě Děkanského kostela 

Ve středu 11.10.2017 v 16:00 hod žáci a studenti domova mládeže navštívili věž Děkanského kostela, aby se podívali na město Písek z ptačí perspektivy. Bylo krásné prosluněnné odpoledne, takže se nám, návštěvníkům věže, otevřely ostré výhledy nejen na město, ale i na okolí. Věžn? pan A.Němec obohatil naši návštěvu zajímavostmi z historie Písecké věže. 

Další fotbalový turnaj 

I přes nepříznivé počasí z konce září byl pro stálý zájem ze strany chlapců domluven na 4.10.2017 další fotbalový turnaj. A tento den se vydařil nejen počasím, ale i podanými výkony jednotlivých družstev pod přísným zrakem poloprofesionálního sudího T.Tesaře.